Led Lambader

                                                              Led Çeşitleri

LED ışık kaynağının farklı biçimlerde bir araya gelerek farklı ortamlarda ihtiyaca göre kullanılır. Bunlardan bağzıları;

Şerit LED

İç ve dış dekorasyonda sıkça kullanılmaktadır Şerit LED, esnek,katı ve su geçirmez olduğu için havularda kullanılmaktadır. 

12V gibi düşük voltaj değeriyle rezistansa ihtiyaç duymazlar ve PCB zemine de doğrudan monte edilir.

LED Ampul

LED Ampuller diğer ampullere oranla % 90 oranına varan tasarruflar sağlarlar. Ayrıca katı olduklarından ve hareketli parçaları 

olmadığından darbe ve sarsıntılara karşı diğer ampüllere oranla daha dayanıklıdır ve daha uzun ömürlüdür. Soğuk çalıştıkları 

için kullanılan ortamda ısı artışına yol açmazlar.Cıva içermezler bu sebepten çevre dostudur.

LED Florasanlar

Geleneksel florasanlara ve bilinen aydınlatma seçeneklerine oranla daha verimli , daha dayanıklıdır. Birçok iç mekanda rahatlıkla

kullanılabilir.LED Florasanlar, geleneksel florasanlara nazaran yaklaşık 10 kat daha fazla süre çalışırlar.

-LEDlerin projektörde kullanımı led teknolojisinde gelinen son noktadır. Projektörleri daha ucuz hale getirir ve ömürlerini uzatır.

-LEDleri dekoratif olarak son zamanlarda büyük yüksek binaları ışıkla boyama adı verilen ışıklandırma ile dekoratif, duvar yıkama, 

bina, kulüp, otel, sahne, park, plaza, ticari binalar, sanat galerileri gibi yerleri rahatlıkla LEDlersayesinde aydınlatılabilir.

Infrared(Kızılötesi): Bu tarz sensörlerin yanıp yanmadığını, gözümüzle algılayamayız.Bunun sebebi ise gözle görünür dalga boyunda olmamasıdır. 

Örneğin, televizyon kumandalarında kızılötesi led bulunmaktadır. Eğer baktıysanız tuşa bastığınızda kumandalarda yer alan ledlerin yanıp söndüğünü göremezsiniz.

Kamerayı kumandada yer alan lede tuttuğunuzda yanıp söndüğünü görebilirsiniz.

RGB: Bu ledler üç renkten oluşmaktadır. R(red)kırmızı, G(green)yeşil, B(blue)mavi rengi temsil eder.Bu led tek bir pakette ve üç ayrı renk verebilmektedir.

Power:Bu tip ledlerde yüksek güce sahip ledlerdir.Yüksek güç tükettikleri için, çok ısınırlar. Genellikle aydınlatma için kullanılırlar ve her birinin kendi yapısına göre bir soğutması vardır.

Smd:Devre üzerine lehimlenerek kullanılan ledlerdir. Kullanım alanlarına göre büyüklükleri değişmektedir. Bu tip ledlerde çip adı verilen aktif ışık saçan bölgeler vardır.

Cob: Bir çok ledden oluşmuş yapıya verilen isim cobdur. Chip-on-Board kelimesinden gelir. Bu tip ledler genellikle park aydınlatmalarında sıkça karşılaşılan ledlerdir.

Led Lambader

Tasarım odaklı bir aydınlatma ürünüdür. Yukarıdan aşağıya inen lambalara göre, gözü daha az yorar. Bu nedenle, direkt olarak karşıdan aydınlatmaması önemlidir.

Birbirinden farklı özelliklere sahipdirler. Ör; animasyon seçenekleri,mod seçenekleri,sese duyarlı olma özellikleri gibi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Gösterilecek alanları seçin. Diğerleri gizlenecek. Sırayı yeniden düzenlemek için sürükleyip bırakın.
 • Görüntü
 • SKU
 • Değerlendirme
 • Fiyat
 • Stok, mevcut
 • Kullanılabilirlik
 • Sepete ekle
 • Tanım
 • İçerik
 • Ağırlık
 • Boyutlar
 • Ek bilgi
Karşılaştırma çubuğunu gizlemek için dışarıya tıklayın
Karşılaştır